Ministria e Jashtme serbe uron Pavarësinë e Shqipërisë, ky është mesazhi - Gazeta Express
string(71) "ministria-e-jashtme-serbe-uron-pavaresine-e-shqiperise-ky-eshte-mesazhi"

Ministria e Jashtme serbe uron Pavarësinë e Shqipërisë, ky është mesazhi

Shqiperi

Gazeta Express

28/11/2023 19:17

Ministria e Jashtme e Serbisë ka uruar 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Ministria serbe shkruan në rrjetin social “X” se pret që të forcojë më tej marrëdhëniet miqësore mes dy vendeve dhe dialogun e ngushtë.

Lexo Edhe:

“Urimet tona më të sinqerta për kolegët tanë në Ministrisë së Jashtme shqiptare dhe për popullin e Shqipërisë me rastin e Ditës së tyre të Pavarësisë.

Ne mezi presim të forcojmë më tej marrëdhëniet tona miqësore dhe dialogun e ngushtë”, thuhet në mesazh.