Milani e pret Torinon, në kërkim të gjysmëfinales në Kupën e Italisë - Gazeta Express

Milani e pret Torinon, në kërkim të gjysmëfinales në Kupën e Italisë

Sport

Gazeta Express

28/01/2020 19:58

Milani do ta kërkojë kalimin në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, në një përballje ndaj Torinos në San Siro.

Skuadra e Stefano Piolit e pret Torinon në çerekfinalen që nis në orën 20:45, me Ante Rebic dhe Krzysztof Piatek në vijën e sulmit kuqezi, raporton Gazeta Express.

Milan vjen në këtë takim në një formë të mirë, tri fitore radhazi në Serie A dhe pas triumfit 3:0 në rundin e katërt të kupës kundër Spal.

Torino, ndërkohë, nuk po kalon momente të mira, pasi u turpërua 7:0 nga Atalanta në ndeshjen e fundjavës në Serie A.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Milan:

Torino: Sirigu; Izzo, Nkoulou, Bremer; De Silvestri, Rincon, Lukic, Aina; Verdi, Berenguer; Belotti