Messi mbush sot 35 vjeç - Gazeta Express
string(23) "messi-mbush-sot-35-vjec"

Futboll

Gazeta Express

24/06/2022 8:59

Messi mbush sot 35 vjeç

Futboll

Gazeta Express

24/06/2022 8:59

Lionel Messi sot e feston ditëlindjen e 35-të të tij.

Ylli argjentinas lindi më 24 qershor të vitit 1987 në Rosario të Argjentinës, për t’u bërë më pasi njëri nga futbollistët më të mirë në histori.

Lexo Edhe:

Messi ka 973 ndeshje të zhvilluara, teksa ka shënuar 74 gola dhe ka bërë 331 asistime, shkruan Gazeta Express.

Ai fitoi gjithçka çka fitohet me Barcelonën, teksa ka të fituar 40 trofe deri tani.

Ai pati sukses edhe me Argjentinën, duke e fituar Copa American dhe Finalissiman.

Ylli argjentinas ka shtatë Topa të Artë, më së shumti në histori, teksa numërin edhe gjashtë Këpucë të Arta. /Gazeta Express/