Më të dalluarat e javës në Superligën e basketbollit - Gazeta Express
string(52) "me-te-dalluarat-e-javes-ne-superligen-e-basketbollit"

Basketboll

Gazeta Express

22/01/2024 14:50

Më të dalluarat e javës në Superligën e basketbollit

Basketboll

Gazeta Express

22/01/2024 14:50

Java e 15-të në Superligën e femrave solli ndeshjen tejet interesante.

Kryendeshja u zhvillua në qytetin e Pejës në mes Penzes e Bashkimit e ku triumfoi Bashkimi 59:82.

Lexo Edhe:

Sarah Mgbeike dhe Arbnore Përçuku patën paraqitje fantastike, Mgbeike pati 25 pikë, 8 kërcime dhe 2 asistime kurse Përçuku shkëlqeu me triple-double duke qenë e saktë për 11 pikë, 16 kërcime dhe 15 asistime.

Serinë e fitoreve e vazhdoi edhe Prishtina kësaj herë ndaj UnitedBasketball me shifra 89:60, më efikasja e prishtinaseve ishte qendra Jade Williams me 13 pikë, 8 kërcime dhe 7 asistime.

Në një ndeshja mjaftë interesante e shume dinamike, Peja 03 arriti fitore ndaj Trepçës me rezultat 93:87.

Dyshja Rachel Hollivay dhe Jenna Mastellone patën paraqitjen më të dalluar tek skuadra fituese, Hollivay ishte e saktë me 20 pikë, 18 kërcime dhe 1 asistim kurse Mastellone shënoi 34 pikë, 6 kërcime dhe 4 asistime.