Mastersi i Budapestit: Distria Krasniqi kualifikohet në gjysmëfinale - Gazeta Express
string(67) "mastersi-i-budapestit-distria-krasniqi-kualifikohet-ne-gjysmefinale"

Sporte tjera

Gazeta Express

04/08/2023 13:38

Mastersi i Budapestit: Distria Krasniqi kualifikohet në gjysmëfinale

Sporte tjera

Gazeta Express

04/08/2023 13:38

Distria Krasniqi po vazhdon me formën fantastike në Mastersin e xhudos që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Kampionia olimpike triumfoi në çerekfinale ndaj gjermanes Mascha Ballhaus në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Lexo Edhe:

Kësisoj, Krasniqi kualifikohet në gjysmëfinale dhe është pranë sigurimit të medaljes së parë të ekipit të Kosovës në këtë garë.

Sot garoi edhe Nora Gjakova, por e cila u eliminua në raundin e dytë, pasi e kaloi me sukses të parin.

Nesër do të garojnë edhe Akil Gjakova dhe Laura Fazliu. /Gazeta Express/