Loriana Kuka eliminohet herët nga Grand Slami i Gjeorgjisë - Gazeta Express
string(58) "loriana-kuka-eliminohet-heret-nga-grand-slami-i-gjeorgjise"

Sporte tjera

Gazeta Express

26/03/2023 10:35

Loriana Kuka eliminohet herët nga Grand Slami i Gjeorgjisë

Sporte tjera

Gazeta Express

26/03/2023 10:35

Loriana Kuka është eliminuar nga Grand Slami i xhudos që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Xhudistja kosovare u mposht në raundin e dytë nga italiania Alice Bellandi me ëaza-ari, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Kuka u mundua të fitonte ndeshjen, ose të paktën ta dërgonte në “Golden Score”, por nuk arriti dot.

Kuka raundin e parë e kaloi pasi mundu britaniken, Emma Reid me IPPON.

Kujtojmë se Kosova kthehet nga Gjeorgjia me tri medalje të argjendta, të fituara nga Distria Krasniqi, Nora Gjakova dhe Laura Fazliu. /Gazeta Express/