Lojtari i Pejës e theu këmbën, do të mungojë disa muaj - Gazeta Express
string(53) "lojtari-i-pejes-e-theu-kemben-do-te-mungoje-disa-muaj"

Lojtari i Pejës e theu këmbën, do të mungojë disa muaj

Basketboll

Gazeta Express

07/12/2023 14:57

Klubi i basketbollit Peja ka njoftuar se basketbollisti i saj, Tervell Beck e ka thyer këmbën dhe do të detyrohet t’i nënshtrohet operimit.

Amerikani ishte lënduar në ndeshjen ndaj Den Boschit në FIBA Europe Cup dhe fillimisht dukej një lëndim i nyjës së këmbës, por që pas testimeve më të detajuara pejanët njoftojnë se u konstatua se lojtari në fjalë e kishte thyer këmbën.

Lexo Edhe:

Kështu, kampionia e Kosovës do të mbetet për disa muaj pa këtë basketbollist, të cilit i ka uruar shërim të shpejtë dhe rikthim në parket më i fortë se më parë. /Gazeta Express/