Lëvizja Vetëvendosje nuk shkon në seancën ku pritet të votohet Qeveria Hoti - Gazeta Express

Lëvizja Vetëvendosje nuk shkon në seancën ku pritet të votohet Qeveria Hoti

Lajme

Gazeta Express

03/06/2020 11:34

Ka nisur seanca për votimin e Qeverisë së Avdullah Hotit. Në Kuvend mungon i gjithë Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje.

Më herët, LVV-ja nuk e kishte sqaruar nëse do të merrte pjesë në seancën ku pritet që zyrtarisht Albin Kurti të largohet nga udhëheqja e Qeverisë.

Seanca ka nisur me gjysmë ore vonesë dhe nuk dihet se a janë 61 vota, raporton Express.

Qeveria e re do të formohet nga koalicioni LDK, AAK, Nisma dhe minoritetet.