Lebron James në izolim shkaku i Covid-19 - Gazeta Express

Lebron James në izolim shkaku i Covid-19

Basketboll

Gazeta Express

01/12/2021 12:42

LeBron James, i cili ka thënë se është i vaksinuar, dyshohet të jetë infektuar me Covid-19 dhe si pasojë është izoluar.

Ylli i Lakers, në zbatim të protokollit të NBA-së tani do të duhet të qëndrojë jashtë për të paktën 10 ditë ose do të duhet që tamponët e kryer prej tij me 24 orë diferencë të tregojnë rezultatin negativ, që të mund të kthehet menjëherë mbi parket.

Lexo Edhe:

Mbreti James mungoi në Sacramento, ku skuadra nga Kalifornia kishte udhëtuar për takimin e radhës. Ai fluturoi menjëherë drejt Los Angelosit për t’u futur në karantinë.

Frank Vogel, trajneri i Lakers, në lidhje me situatën e James, deklaroi: “Është humbje e madhe për ne. Na vjen keq, i dëshirojmë më të mirën.”

Më pas, në mbrëmje, pavarësisht mungesës së LeBron, Lakers fituan në fushën e “Kings” 117-92.