Lajm i mirë, Ferguson i rikthehet ndeshjes së Bashkimit ndaj Yllit - Gazeta Express
string(65) "lajm-i-mire-ferguson-i-rikthehet-ndeshjes-se-bashkimit-ndaj-yllit"

Lajm i mirë, Ferguson i rikthehet ndeshjes së Bashkimit ndaj Yllit

Sport

Gazeta Express

02/03/2024 20:46

Terrance Ferguson duket se ka evituar më të keqën të mundshme.

Basketbollisti amerikan është rikthyer sërish në ndeshje dhe tashmë ndodhet në bankën rezervë të Bashkimit, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Tifozët e pranishëm gjithashtu i dhanë përkrahje atij duke brohoritur emrin e tij, pasi Ferguson u rikthye në palestër pak minuta pasi qëndroi jashtë saj.

25-vjeçari u detyrua të largohet në çerekun e tretë në sfidën ndaj Golden Eagle Yllit, që po zhvillohet sonte në “Sezai Surroi”, pasi iu shfaq një problem shëndetëor – që tani fatmirësisht duket se e ka kaluar.

Gjithsesi, mbetet të shihet pas ndeshjes se cili do të jetë njoftimi zyrtar i klubit të Bashkimit rreth gjendjes së Terrance Fergusonit.

/Gazeta Express/