Kurti zyrtares së Departamentit të Shtetit: Po bëjmë përpjekje të paprecedenta për mbrojtjen e pakicave - Gazeta Express
string(102) "kurti-zyrtares-se-departamentit-te-shtetit-po-bejme-perpjekje-te-paprecedenta-per-mbrojtjen-e-pakicave"

Kurti zyrtares së Departamentit të Shtetit: Po bëjmë përpjekje të paprecedenta për mbrojtjen e pakicave

Lajme

Gazeta Express

20/05/2024 20:12

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim Zëvendës ndihmës Sekretaren e Departamentit të Shtetit amerikan nga Byroja për Demokraci, të Drejta të Njeriut dhe Punë, Nicole Chulick.

Në një njoftim në “X”, Kurti ka shkruar se Qeveria po bën përpjekje të paprecedenta për mbrojtjen e të drejtave të komuniteteve pakicë.

Lexo Edhe:

Chulick sot është pritur në takim edhe nga presidentja Osmani.

Kujtojmë se dje në Kosovë ishte nënsekretarja amerikane e shtetit, Elizabeth Allen, e cila u takua me presidenten Osmani dhe kryeministrin Kurti.