Kurti takohet sot me Ministrin e Brendshëm të Izraelit - Gazeta Express
string(54) "kurti-takohet-sot-me-ministrin-e-brendshem-te-izraelit"

Lajme

Gazeta Express

18/06/2024 8:43

Kurti takohet sot me Ministrin e Brendshëm të Izraelit

Lajme

Gazeta Express

18/06/2024 8:43

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pret në takim ministrin e Punëve të Brendshme të Izraelit, Moshe Arbel.

Takimi i tyre do të mbahet në orën 11:20 në Ndërtesën e Qeverisë.

Lexo Edhe:

Ndërsa sot Ambasadorja izraelite në vend, Tamar Ziv, organizon shënimin e ditës së Pavarësisë së Izraelit dhe marrëveshjen për heqjen e vizave për shtetasit kosovarë.

Sipas njoftimit, organizimi fillon nga ora 18:00.