Kur flamuri i Kosovës është mbi Serbinë - Gazeta Express

Gazeta Express

23/10/2020 22:22

Kur flamuri i Kosovës është mbi Serbinë

Gazeta Express

23/10/2020 22:22

Distria Krasniqi sonte ka fituar medaljen e artë në xhudo në “Grand Prix”-in e Hungarisë duke futur nën të atë të Serbisë

Distria Krasniqi ka fituar sot medaljen e artë në Budapest.

Xhudistja kosovare e mposhti Paula Pareto nga Argjentina për ta fituar medaljen e artë në xhudo për kategorinë deri në 48 kilogram.

E moment i veçantë ishte kur Distria mori medalje e artë.

Derisa intonohej himni i Kosovës dhe flamuri i Kosovës ngrihej lart, ai kishte lënë poshtë tij flamurin e Serbisë. /GazetaExpress/