Kryeministri sllovak ende në operacion, raportohet se i janë dëmtuar disa organe - Gazeta Express
string(79) "kryeministri-sllovak-ende-ne-operacion-raportohet-se-i-jane-demtuar-disa-organe"

Lajme

Gazeta Express

15/05/2024 19:50

Kryeministri sllovak ende në operacion, raportohet se i janë dëmtuar disa organe

Lajme

Gazeta Express

15/05/2024 19:50

Plumbat kanë dëmtuar disa organe të rëndësishme të kryeministrit sllovak Robert Fico dhe operacioni është duke vazhduar, raporton “NEXTA”.

Kryeministri Fico ndodhet akoma në operacion pasi ditën e sotme u qëllua me armë zjarri nga një person i dyshuar, i cili tha se “nuk pajtohej me politikat qeverisëse”.

Lexo Edhe:

Operacioni do të zgjasë më shumë sepse sulmuesi ka dëmtuar disa organe të kryeministrit, këtë e raporton edicioni sllovak dennikn. sk.