Del video e të dyshuarit që plagosi kryeministrin sllovak, ai përmend një motiv pse qëlloi me armë zjarri - Gazeta Express
string(104) "del-video-e-te-dyshuarit-qe-plagosi-kryeministrin-sllovak-ai-permend-nje-motiv-pse-qelloi-me-arme-zjarri"

Del video e të dyshuarit që plagosi kryeministrin sllovak, ai përmend një motiv pse qëlloi me armë zjarri

Lajme

Gazeta Express

15/05/2024 19:36

Mediumi “NEXTA” ka publikuar videon e personit të dyshuar për plagosjen e kryeministrit sllovak, i cili ndodhet në gjendje të rëndë.

Sipas raportimit të këtij mediumi, i dyshuari shkrimtari Juraj Cintula, i cili qëlloi kryeministrin sllovak Fico, tha se e bëri këtë sepse nuk pajtohej me politikat e qeverisë.

Lexo Edhe:

VIDEO:

Fico aktualisht është duke marrë mjekim dhe raportohet se gjendja e tij është mjaft serioze.