Kryeministri Kurti tregon se e njeh apo jo Luiz Ejllin - Gazeta Express
string(54) "kryeministri-kurti-tregon-se-e-njeh-apo-jo-luiz-ejllin"

Kryeministri Kurti tregon se e njeh apo jo Luiz Ejllin

TV/Film

Gazeta Express

29/03/2023 22:26

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në pjesën e fundit të intervistës në Debat Plus iu përgjigj edhe pesë pyetjeve nga publiku.

Njëra prej pyetjeve ishte nga showbizi, gjegjësisht për spektaklin momental Big Brother Vip Albania dhe favoritin kryesor të triumfuar në të, gjithnjë sipas raportimeve, Luz Ejlli.

Lexo Edhe:

Shefi i ekzekutivit mohoi ta njohë Ejllin, ndërsa shtoi se ndoshta është edhe keq, pasi nuk po ndjekë diçka që ndjekë edhe populli.

“Për besë nuk e di. Nuk e ndjekë, ndoshta s’është edhe mirë se nuk po ndjekë diçka që e ndjekë populli, por nuk e di. Nuk e njoh”, tha Kurti.