Kosova pëson humbje nga Azerbajxhani - Gazeta Express
string(36) "kosova-peson-humbje-nga-azerbajxhani"

Sport

Gazeta Express

20/05/2022 21:37

Kosova pëson humbje nga Azerbajxhani

Sport

Gazeta Express

20/05/2022 21:37

Kombëtarja U22 e Kosovës në volejboll ka pësuar humbje nga Azerbajxhani.

Kjo ishte ndeshja e parë dhe hapëse për “Dardanët” në kuadër të Grupit E – kualifikues për Kampionatin Evropian, përcjell Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Kosova U22 pësoi humbje me rezultatin 3:0 (25:17, 25:11, 25:20) në sete.

Kjo ndeshje u zhvillua në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Kujtojmë se të gjitha ndeshjet e këtij grupi po zhvillohen në kryeqytetin kosovar, nën organizimin e Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK). /Gazeta Express/