Kosova nuk ia del, mposhtet thellë nga Danimarka - Gazeta Express
string(47) "kosova-nuk-ia-del-mposhtet-thelle-nga-danimarka"

Basketboll

Gazeta Express

05/08/2023 22:36

Kosova nuk ia del, mposhtet thellë nga Danimarka

Basketboll

Gazeta Express

05/08/2023 22:36

Kosova nuk ka mundur t’i arrijë kualifikimet e Eurobasket 2025.

“Dardanët” në duelin shumë të rëndësishëm ndaj Danimarkës në parakualifikime pësuan humbje të thellë me rezultat 63:88.

Lexo Edhe:

Dëmi më i madh te Kosova u bë në dy çerekët e parë dhe më pas tanët nuk arritën të rikuperonin asgjë.

Madje, Dardan Berisha u përjashtua nga loja ende pa përfunduar pjesa e parë.

Kapiteni u ndëshkua me dy teknike, çka bëri që ai ta lërë parketin.

Kësisoj, Kosova i mbyll kualifikimet me dy fitore ndaj Zvicrës dhe dy humbje ndaj Danimarkës.