Kosova luan sot ndaj Azerbajxhanit - Gazeta Express
string(34) "kosova-luan-sot-ndaj-azerbajxhanit"

Kosova luan sot ndaj Azerbajxhanit

Sport

Gazeta Express

25/02/2024 8:34

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshjen e dytë në kuadër të Rrethit të Parë parakualifikues evropian për Kupën e Botës 2027.

Pas fitores ndaj Irlandës të enjten në Prishtinë, të udhëhequrit e Rami Hadar synojnë triumfin edhe sot ndaj Azerbajxhanit, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Kjo ndeshje do të zhvillohet në Baku, me fillim prej orës 11:00 sipas kohës tonë lokale.

12-shja e Kosovës nuk ka ndryshuar nga ndeshja e kaluar.
Për Kosovën do të jetë kjo ndeshja e fundit për këtë muaj.

Ndeshjet e radhës parakualifikuese “Dardanët” do t’i zhvillojnë në nëntor, në udhëtim ndaj Zvicrës dhe Irlandës. /Gazeta Express/