Kosova e mbyll me epërsi pjesën e parë ndaj Azerbajxhanit - Gazeta Express
string(57) "kosova-e-mbyll-me-epersi-pjesen-e-pare-ndaj-azerbajxhanit"

Kosova e mbyll me epërsi pjesën e parë ndaj Azerbajxhanit

Sport

Gazeta Express

25/02/2024 11:53

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen me Azerbajxhanit dhe Kosovës, e vlefshme për Rrethin e Parë parakualifikues evropian për Kupën e Botës 2027.

20 minutat e parë në Baku janë mbyllur me rezultatin 43:44.

Lexo Edhe:

Më i dalluari te Kosova gjatë kësaj pjese ishte Dardan Berisha, i cili shënoi 15 pikë.

Musab Mala shtoi 9 pikë dhe Dardan Kapiti 8 sosh.

Te Azerbajxhani u dallua Orhan Haciyeva me 9 pikë. /Gazeta Express/