Këtu mund ta ndiqni live ndeshjen e Yllit në Ligën e Kampionëve - Gazeta Express
string(63) "ketu-mund-ta-ndiqni-live-ndeshjen-e-yllit-ne-ligen-e-kampioneve"

Basketboll

Gazeta Express

21/09/2022 21:58

Këtu mund ta ndiqni live ndeshjen e Yllit në Ligën e Kampionëve

Basketboll

Gazeta Express

21/09/2022 21:58

Kampioni i Kosovës në basketboll, Golden Eagle Ylli, do të debutojë sonte në garën e Ligës së Kampionëve.

Suharekasit do të vihen përballë skuadrës portugeze, Benfika, në çerekfinalen e fazës kualifikuese.

Lexo Edhe:

Për të arritur në fazën e grupeve të Championsit, Ylli duhet t’i kalojë tre kundërshtarë të turneut kualifikues në Lisbonë, që mbahet deri të dielën.

Benfika llogaritet favorite në këtë përballje dhe në rast të eliminimit të Yllit nga kjo fazë, kampioni i Kosovës garat do t’i vazhdojë në FIBA Europe Cup.

Ndeshjen mund ta ndiqni live duke klikuar këtu.