KB Prizreni bëhet me trajner të ri - Gazeta Express
string(34) "kb-prizreni-behet-me-trajner-te-ri"

Basketboll

Gazeta Express

17/01/2024 19:41

KB Prizreni bëhet me trajner të ri

Basketboll

Gazeta Express

17/01/2024 19:41

Skuadra e Proton Cable Prizrenit është bërë me trajner të ri.

Në krye të klubit ka ardhur trajneri nga Maqedonia e Veriut , Igor Mihajlovski, i cili sot është zyrtarizua.

Lexo Edhe:

Lajmin e ka bërë të ditur klubi prizrenas në faqen e tyre zyrtare në ‘’Facebook’’.

Në të kaluarën, Mihajlovski ka  udhëhequr ekipe si Kumanova, Kozuv, Rabotnicki si dhe ka qenë selektor i përfaqësueses Maçedonis nën moshat 16 vjeq.

Ai do të debutojë me Prizrenin në derbin lokal ndaj Bashkimit që luhet këtë fundjavë.