KB Prishtina transferon një tjetër talent shqiptar - Gazeta Express
string(50) "kb-prishtina-transferon-nje-tjeter-talent-shqiptar"

Basketboll

Gazeta Express

03/08/2022 20:00

KB Prishtina transferon një tjetër talent shqiptar

Basketboll

Gazeta Express

03/08/2022 20:00

Klubi i Basketbollit Prishtina ka bërë edhe një transfer të ri

Bëhet fjalë për “shooterin” Rezart Memedi.

Lexo Edhe:

Basketbollisti ka vetëm 19 vjeç dhe pritet që të bëhet pjesë e ekipit kaltër e bardh për sezonin e ri.

“Shooter-i Rezart Memedi, 19 vjeç do të bëhet pjesë e lojtarëve perspektivë vendor tek skuadra më e madhe në vend. Memedi është zhvilluar tek skuadra shqiptare KB Shkupi dhe skuadra Italiane Aurora Basket Jesi që nga mosha 14 vjeçare”, thuhet në zyrtarizimin e KB Prishtinës në faqen e tyre në Facebook.

“Ai po ashtu ka 12 paraqitje zyrtare me gjeneratat e reja të Maqedonisë Veriore ku për herë të fundit në vitin 2021 shkëlqeu në FIBA European Challenger U18 me mesatare prej 15.2 pikë dhe 3.6 kërcime për ndeshje.✅”. /GazetaExpress/