Kasaforta misterioze e muzeut u hap më në fund pas 50 vjetësh - Gazeta Express
string(61) "kasaforta-misterioze-e-muzeut-u-hap-me-ne-fund-pas-50-vjetesh"

Mistere

Gazeta Express

13/05/2022 1:11

Kasaforta misterioze e muzeut u hap më në fund pas 50 vjetësh

Mistere

Gazeta Express

13/05/2022 1:11

Një muze i Indianës në ShBA njoftoi se punëtorët ishin në gjendje të zgjidhnin një mister 50-vjeçar duke hapur një kasafortë dhe duke zbuluar një fletë letre me informacion sigurimi.

Muzeu Ruthmere në Elkhart tha se kasaforta e murit ka qenë aty që përpara hapjes së muzeut në 1973 dhe besohet se nuk është hapur për vite më shumë sesa ka qenë në funksion muzeu.

Lexo Edhe:

Ata në një postim në Facebook u shprehën se kombinimi i numrave të kasafortës u gjet me ndihmën e ish-banorit të Ruthmere, Bob Deputet dhe vajzës së tij, Cathy O’Connor.

Punëtorët e përdorën kombinimin për të hapur kasafortën dhe zbuluan një fletë të vetme letre me informacion sigurimi.

“Mjerisht, paratë ishin zhdukur prej kohësh”, thuhet në postim.