Kambosos befason të gjithë, mund Lopezin dhe bëhet kampion i unifikuar - Gazeta Express

Boks

Gazeta Express

28/11/2021 12:04

Kambosos befason të gjithë, mund Lopezin dhe bëhet kampion i unifikuar

Boks

Gazeta Express

28/11/2021 12:04

Boksieri Australian, George Kambosos e ka mundur amerikanin Teofimo Lopez me vendim të ndatë në Nju Jork për t’u bërë kampion i unifikuar i peshave të lehta.

28-vjeçari fitoi 115-11,113:114, 115:112 me vendim të gjyqtarëve për t’i rrëmbyer titujt WBA, WBO dhe IBF.

Lexo Edhe:

Lopez u rrëzua në raundin e parë, teksa Kambosos në të 10-tin, shkruan Gazeta Express.

Kambosos është tani i pamposhtur në 20 meçe dhe është thirrur nga amerikani Devin Haney që e mban rripin e WBC. /Gazeta Express/