Ja si pritet të zbresin në Euro 2024 Shqipëria, Italia, Spanja dhe Kroacia - Gazeta Express
string(72) "ja-si-pritet-te-zbresin-ne-euro-2024-shqiperia-italia-spanja-dhe-kroacia"

Futboll

Gazeta Express

11/06/2024 15:13

Ja si pritet të zbresin në Euro 2024 Shqipëria, Italia, Spanja dhe Kroacia

Futboll

Gazeta Express

11/06/2024 15:13

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse.

Shqipëria ndodhet në Grupin B ose thënë ndryshe në “Grupin e Ferrit” së bashku me Italinë, Spanjën dhe Kroacinë.

Lexo Edhe:

Ndërsa jemi në prag të nisjes së këtij kompeticioni, të cilin kombëtarja jonë e futbollit e “shijon” për herë të dytë në histori, pas pjesëmarrjes në EURO2016, një ndër pyetjet më kryesore është se si mund të jenë formacionet që Shqipëria, Italia, Spanja e Kroacia do të zbresin në fushën e blertë.

Mediet italiane kanë zbuluar formacionet e mundshme, me të cilët sipas tyre do të luajnë ndaj njëri-tjetrit Shqipëria, Italia, Spanja dhe Kroacia, shkruan TCH.

Formacionet e mundshme:

SHQIPËRIA:

(4-3-3) – Berisha; Hysaj, Ismajli, Djimsiti, Mitaj; Asllani, Ramadani, Laci; Asani, Broja, Bajrami.

ITALIA:

(3-4-2-1) – Donnarumma; Di Lorenzo, Mancini, Bastoni; Cambiaso, Barella, Jorginho, Dimarco; Chiesa, Pellegrini; Scamacca.

SPANJA:

(4-2-3-1) – Unai Simon; Carvajal, Le Normand, Laporte, Grimaldo; Fabian Ruiz, Rodri; Yamal, Olmo, Williams; Morata.

KROACIA:

(4-3-3) – Livakovic; Juranovic, Erlic, Gvardiol, Sosa; Modric, Brozovic, Kovacic; Majer, Kramaric, Ivanusec.