Ish muzikantit të Beatles, ia merr jetën koronavirusi - Gazeta Express

Arte

Gazeta Express

24/03/2020 23:17

Ish muzikantit të Beatles, ia merr jetën koronavirusi

Arte

Gazeta Express

24/03/2020 23:17

Koronavirusi ia mori jetën muzikantit të njohur.

Muzikanti Cy Tucker, 76 vjeç, i cili më parë ka luajtur me The Beatles, ka vdekur nga koronavirus, transmeton lajmi.net.

Liverpool Echo raporton se rocker u sëmur me simptoma COVID-19 një javë më parë para se të vdiste në Spitalin Royal Liverpool të hënën.

Ai besohet të jetë personi i parë që vdiq nga virusi fatal në Liverpool. Wasshtë konfirmuar se ai më parë kishte vuajtur me shëndet të dobët, përfshirë diabetin dhe problemet e zemrës, dhe për shkak të moshës së tij konsiderohej të ishte me rrezik të lartë.

Duke folur për Liverpool Echo, familja e Cy të prekur thellësisht thanë: ‘Si familje, ne jemi shkatërruar në humbjen e papritur të burrit, vjehrrit, stërnipit, vëllait dhe mikut që preku kaq shumë jetë përmes muzikës.

‘Në qytetin e Liverpoolit ai ishte Cy Tucker, por për ne ai ishte bota jonë. Ai përherë u përkëdhel për familjen e tij, veçanërisht gruan e tij, fëmijët dhe nipërit e mbesat, të cilët ai gjithmonë i dëboi me dashuri …