Inspektorja e ‘La Casa de Papel’ e infektuar me coronavirus, tregon si po ndihet - Gazeta Express

Inspektorja e ‘La Casa de Papel’ e infektuar me coronavirus, tregon si po ndihet

Gazeta Express

19/03/2020 15:01

Shpërndarja e koronavirusit po vazhdon dhe po i prek shumë fytyra publike të cilët po i inkurajojnë njerëzit që t’i binden izolimit parandalues që mund të ulë infektimin e popujve dhe iniciativave tjera për të ndihmuar në këto kohë krize.

Aktorja Itziar Ituno, e njohur për rolin e Inspektores Raquel Murillo në serialin shumë të shikuar spanjoll, ‘La Casa de Papel’, ka qenë ndër rastet e fundit të konfirmuar me koronavirus, e cila e ka ndarë lajmin në rrjetet soaicale.

Ajo e ka përshkruar situatën me një mesazh pozitiv por gjithashtu ka paralajmëruar për rreziqet e kësaj pandemie që mund të na kapë të gjithëve.

“Është zyrtare, që nga e premtja pasdite kam simptoma – temperaturë dhe kollë të thatë – dhe sot kam pranuar informacionin nga testi epidemiologjik që kam bërë. Është koronavirus’, ka lajmëruar ajo.

Ituno gjithashtu ka dashur të sqarojë se si e ka gjendjen dhe të ngrejë vetëdijesimin tek fansat e saj.

Rasti im është i butë dhe jam mirë po është shumë shumë ngjitës dhe shumë i rrezikshëm për njerëzit që kanë shëndet të dobët. Kjo nuk është asgjë, kini kujdes, mos e merrni me lehtësi, shumë kanë humbur jetën dhe shumë jetë tjera janë në rrezik dhe ne ende nuk e dimë se deri kur do të zgjasë kjo. Është koha e solidaritetit dhe zemërgjerësisë! Të qëndroni në shtëpi dhe të mbroni të tjerët. Tani i kam 15 ditë në vetizolim dhe do të shohim më tej”, ka shkruar ajo në postimin në Instagram.

View this post on Instagram

Aupa danoi!! Ofiziala da, bariku arratsaldetik sintomekaz nabil (sukarra ta eztul lehorra) eta gaur iritsi jaku azterneta epidemiologikoaren konfirmaziñoa. Koronabirusa da. Nire kasuan arina da ta ondo nago baina oso oso kutsakorra eta super arriskutsua ahulago dagoen jendearentzako. Hau ez da tontakeria, izan konsziente, ez hartu arinkeriaz, hildakoak dauz eta bizi asko jokoan eta ondiño ez dakigu noraiño helduko dan kontua, beraz, arduratsuak izateko txertoa ipinteko garaia da danon hobebeharrez. Elkartasun garaia da! Etxean geratzekoa eta babestu besteak! Orain 15 egun berrogeialdi eta aurrerago ikusiko da✊❤.Zaindu zaitezte!!????/ Hola a [email protected]!! Ez oficial, desde el viernes por la tarde tengo los síntomas (fiebre y tos seca) y hoy nos ha llegado la confirmación del test epidemiológico. És coronavirus. Mi caso es leve y estoy bien pero es muy muy contagioso y superpeligroso para la gente que está más debil. Ésto no es tontería, ser conscientes, no lo tomeis a la ligera, hay muertos, muchas vidas en juego y aún no sabemos hasta donde va a llegar ésto por lo que ha llegado la hora de ponerse la vacuna de la responsabilidad por el bien común. Es tiempo de solidad y generosidad! De quedarse en casa y proteger a los demás. Ahora me tocan 15 dias en cuarentena y después ya se verá✊❤! Cuidaros mucho????/ Olá galera! Ez oficial, desde sexta-feira à tarde tenho sintomas (febre e tosse seca) e hoje recebemos confirmação do teste epidemiológico. É um coronavírus. Meu caso é leve e estou bem, mas é muito muito contagioso e super perigoso para pessoas que são mais fracas. Isso não é bobagem, esteja ciente, não leve a sério, há mortos, muitas vidas em jogo e ainda não sabemos até que ponto isso vai dar, então chegou a hora de ser vacinado pela responsabilidade pelo bem comum . É um tempo de solidão e generosidade! Ficar em casa e proteger os outros. Agora tenho 15 dias em quarentena e depois será visto✊❤! Cuide-se???? #etxeangeratu #yomequedoencasa #quedatencasa

A post shared by Itziar Ituño (OFIZIAL) (@itziarituno) on

Përndryshe, sezoni i katërt i La Casa De Papel do të dalë më 4 prill në Netflix, ku ndoshta  do ta presim nga karantina për ta shikuar që në ditën e parë të lansimit./Gazeta Express/