Humbja e dytë për Kosovën U18 - Gazeta Express
string(29) "humbja-e-dyte-per-kosoven-u18"

Basketboll

Gazeta Express

02/08/2023 23:10

Humbja e dytë për Kosovën U18

Basketboll

Gazeta Express

02/08/2023 23:10

Kosova U18 në konkurrencën e femrave ka pësuar humbjen e dytë në Kampionatin Evropian, Divizioni C, që po mbahet në Durrës.

Dardanet e reja humbën nga Armenia me shifrat 73:48 (19:8, 20:9, 20:17, 14:14).

Lexo Edhe:

Dallimi është bërë në pjesën e parë, ndërsa e dyta ishte e barabartë, por që nuk mjaftoi, pasi Armenia fitoi në fund.

Yllza Uka shënoi nëntë pikë te Kosova, ndërsa nga shtatë shënuan Vesa Krasniqi dhe Elsa Shala.

Ndeshja e fundit në grupe për Kosovën do të jetë nesër ndaj Moldavisë, nga ora 16:30.