Hotit do t'i telefonojë një Kryeministër i fuqishëm për t'ia konfirmuar njohjen nga shteti i tij - Gazeta Express
string(94) "hotit-do-ti-telefonoje-nje-kryeminister-i-fuqishem-per-tia-konfirmuar-njohjen-nga-shteti-i-tij"

Hotit do t’i telefonojë një Kryeministër i fuqishëm për t’ia konfirmuar njohjen nga shteti i tij

Gazeta Express

04/09/2020 16:53

Gazeta Express dhe T7 merr vesh ekskluzivisht se Kosovën pas marrëveshjes që do të nënshkruhet sot në Uashington do ta njohë një shtet i fuqishëm.

Gazetari Berat Buzhala thotë se kryeministrit Avdullah Hoti do t’i telefonojë një nga kryeministrat më të fuqishëm të botës, që do t’ia konfirmojë njohjen e shtetit të Kosovës.

Lexo Edhe:

Sipas Buzhalës, ky kryeministër i këtij shteti ka raporte të mira me presidentin amerikan Donald Trump dhe Shtëpinë e Bardhë.

“Në momentin e parë që kjo gjë do të jetë pothuajse zyrtare ne do ta publikojmë këtë njohje, është njëra nga njohjet më të rëndësishme që ka pasur Kosova”, ka thënë Buzhala./Express/