Guinea ia shënon dy gola Kosovës - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

08/06/2021 17:33

Guinea ia shënon dy gola Kosovës

Futboll

Gazeta Express

08/06/2021 17:33

Guinea ka arritur të shënojë dy gola ndaj Kosovës në pjesën e dytë dhe tani po avancon 0:2 në ndeshjen miqësore që po zhvillohet në Antalya të Turqisë.

Fillimisht, Kouyate realizoi në minutën e 60-ë pas asistimit të Konates, shkruan Gazeta Express.

Gjashtë minuta më vonë Guinea realizoi sërish. Gjyqtari akordoi penallti në favor të tyre dhe nga pika e bardhë i saktë u tregua Kante.

Me të filluar pjesa e dytë, Challandes bëri tri zëvendësime, por me sa duket rezultati pozitiv nga kjo sfidë është i pamundur. /Gazeta Express/