Gjilani e mund me përmbysje Skënderbeun - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

28/07/2021 21:26

Gjilani e mund me përmbysje Skënderbeun

Sport

Gazeta Express

28/07/2021 21:26

Skënderbeu humbet miqësoren e dytë.

Pas fitores 2-1 ndaj Maliqit, këtë të mërkurë në stadiumin Skënderbeu në Korçë në praninë e qindra shikuesve, bardhkuqtë u mposhtën 1-3 nga Gjilani i Ismet Munishit.

Lexo Edhe:

Në pjesën e parë trajneri Migen Memelli hodhi në fushë formacionin më të mirë të mundshëm me emra si Ruçi, Victor, Mara, Murillo, Pusi e Bismark, fraksion të cilin Skënderbeu e mbylli me avantazhin 1-0 me gol të shkodranit Belajdi Pusi.

Në pjesën e dytë Memelli zëvendësoi titullarët me lojtarët e akademisë dhe futbollistët e afruar në provë dhe në këtë 45 minutësh Gjilani përmbysi shifrat duke shënuar tre herë dhe duke fituar këtë miqësore me shifrat 1-3.