Gjeorgjia e Çekia sfidojnë njëra-tjetrën, publikohen formacionet zyrtare - Gazeta Express
string(71) "gjeorgjia-e-cekia-sfidojne-njera-tjetren-publikohen-formacionet-zyrtare"

Sport

Gazeta Express

22/06/2024 14:21

Gjeorgjia e Çekia sfidojnë njëra-tjetrën, publikohen formacionet zyrtare

Sport

Gazeta Express

22/06/2024 14:21

Gjeorgjia dhe Republika Çeke do të përballen në kuadër të xhiros së dytë të Grupit F në Euro 2024.

Do të jetë një ndeshje shumë interesante, pasi dy skuadrat në ndeshjet e para kanë pësuar humbje.

Lexo Edhe:

Si gjeorgjianët ashtu edhe çekët kërkojnë triumfin për t’i mbajtur gjallë shpresat për një kalim të Grupit në fazën e eliminimit direkt.

Humbja për njërën apo tjetrën skuadër do të thotë eliminim dhe dy trajnerët e dinë këtë duke futur formacionin më të fortë nga minuta e parë.

Formacionet zyrtare:

Gjeorgjia: Mamardashvili; Kverkvelia, Kashia, Dvali; Kakabadze, Kochorashvili, Tsitaishvilli, Mekbavishvili; Kvaratskhelia, Mikautadze, Davitshilli,

Republika Çeke:  Stanek, Holes, Hranac, Coufal, Krejci, Soucek,. Jurasek, Provod, Cerny, Schick, Hlozek.