Gazetari aktivizon aksidentalisht filtrat e Facebook në transmetim live - Gazeta Express

Gazetari aktivizon aksidentalisht filtrat e Facebook në transmetim live

Fun

Gazeta Express

27/02/2020 7:43

Transmetimi i motit u kthye në një gjendje qesharake.

Justin Hinton e përfundoi raportin e tij të motit për reshjet e borës në Karolinën e Veriut pa asnjë ide që filtrat në Facebook e kishin bërë atë të duket si të ishte në hapësirë ​​dhe një mace, gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë, raporton “Daily Mail”.

Reporteri i lajmeve Justin Hinton përfundoi raportin e tij për reshjet e para të borës që kemi parë këtë sezon në Karolinën e Veriut.

Kjo ndodhi derisa ai u kthye përsëri në kamera për të parë komentet e drejtpërdrejta të shikuesve duke pyetur për “fytyrën e çuditshme” të tij.

Rezulton se para se të shkonte live, Justin kishte ndezur aksidentalisht filtrat automatikë të fytyrës në Facebook, duke i dhënë një ndjenjë të ndryshme raportit.

Ndërsa ai informon njerëzit për mbylljet e shkollave dhe paralajmëron për t’u kujdesur në kushtet e motit të pafavorshëm, ati i shfaqet një helmetë hapësinore në kokë, një mace, një magjistar dhe sytë google.

Justin qeshi nga gabimi i pafat në mediat e tij sociale, duke shkruar: “Para se të shkoja drejtpërdrejt në Facebook në llogarinë e WLOS ABC 13 për të folur për borën, unë aktivizova disi një gjenerues filtri./lajmi