Gani Geci: VV'ja ka të drejtë t’i propozojë këto poste - Gazeta Express

Gani Geci: VV’ja ka të drejtë t’i propozojë këto poste

Gazeta Express

15/12/2019 23:24

Ish-deputeti i LDK-së, Gani Geci, përmes një shkrimi në Facebook ka shkruar se Lëvizja Vetëvendosje ka të drejtë të propozojë kryeministrin dhe kryeparlamentarin, mirëpo jo të ia mohojë LDK-së propozimin për president.

Ai në shkrim ka publikuar dokumentin me nenin ku e sqaron këtë gjë.

Ky është postimi i tij i plotë:

VV-ja DHE VETËM VV- ja KA TE DREJT TA PROPOZOJ KRYETARIN E KUVENDIT ,KY PROPOZIM NUK I TAKON LDK-es, SEPSE KETË IA GARANTON KUSHTETUTA VV-es SI PARTI E PARË , ASHTU EDHE KRYEMINISTRIN .POR ASKUSH NUK MUND TIA MOHOJ LDK -es TE DREJTEN PËR PROPOZIMIN E PRESIDENTIT.

VV-ja NESE DON ME DERGUE NË VENDË VERDIKTIN E POPULLIT DUHET TE REFLEKTOJ.

LEXO MË POSHT NENIN 67.)ZGJEDHJA E KRYETARIT TË KUVENDIT DHE NENIN 95.)ZGJEDHJA E KRYEMINISTRIT.