Fillon Liga Unike - Gazeta Express

Basketboll

Gazeta Express

22/10/2021 16:21

Fillon Liga Unike

Basketboll

Gazeta Express

22/10/2021 16:21

Pritjes i erdhi fundi. Liga Unike është gati për edicionin e ri. Fundjava shënon një moment historik në basketbollin shqiptar, pasi jetësohet ëndrra për zhvillimin e Ligës ndërmjet klubeve më të mira nga Kosova dhe Shqipëria.

Katër klube nga Kosova dhe Shqipëria do të përballen në Ligën Unike, që fillon këtë fundjavë.

Lexo Edhe:

Ndeshja hapëse do të zhvillohet në kryeqytetin shqiptar ndërmjet Tiranës dhe Rahovecit.

Tri sfidat tjera do të zhvillohen të dielën ku përballen Prizreni 16-Kamza, Teuta-Peja dhe Vllaznia-Golden Eagle Ylli.

Skuadra e Yllit fitoi Superkupën Mbarëkombëtare, që u organizua për herë të parë, ndërsa është kampion i Ligës Unike, që u zhvillua edicionin e kaluar.

Edicioni i ri pritet të jetë shumë interesant dhe rivalizues, me tetë skuadrat që synojnë të fitojnë titullin e kampionit, por edhe të shfaqin ndeshja të bukura për adhuruesit e basketbollit.

Java 1

E shtunë

17:00 Tirana-Rahoveci

E diel

17:00 Prizreni 16-Kamza

17:00 Teuta-Peja

19:00 Vllaznia-Golden Eagle Ylli