Fiat rikthen veturën legjendare - Gazeta Express
string(31) "fiat-rikthen-veturen-legjendare"

AutoTech

Gazeta Express

05/07/2023 21:50

Fiat rikthen veturën legjendare

AutoTech

Gazeta Express

05/07/2023 21:50

Fiat Panda do të rikthehet vitin e ardhshëm si një crossover, por këtë herë si veturë elektrike e që ka për synim të konkurroj Dacia Sanderon.

Drejtuesit e kompanisë italiane kanë lënë të kuptohet se data e lansimit do të jetë në 1125 vjetorin e themelimit të kompanisë më 11 korrik të vitit të ardhshëm.

Lexo Edhe:

“Ne kemi nevojë për diçka që ndjek 100% shijet evropiane, por me të vërtetë mund të jetë globale dhe kjo është arsyeja pse mund të ketë hapësirë ​​për diçka tjetër, përveç 600 [në segmentin B], që është shumë, shumë evropiane”, kanë deklaruar drejtuesit e kompanisë. /Shqip.com