"Faleminderit për pritjen të dielën", Osmani Nënsekretares amerikane: Është ditë pune për ne - Gazeta Express
string(88) "faleminderit-per-pritjen-te-dielen-osmani-nensekretares-amerikane-eshte-dite-pune-per-ne"

Lajme

Gazeta Express

19/05/2024 9:29

“Faleminderit për pritjen të dielën”, Osmani Nënsekretares amerikane: Është ditë pune për ne

Lajme

Gazeta Express

19/05/2024 9:29

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, mëngjesin e të dielës e ka pritur nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen.

Kur arriti në Presidencë, Allen e falënderoi Osmanin për pritjen.

Lexo Edhe:

“Faleminderit për pritjen, veçanërisht të dielën”, tha Allen.

Ndërkaq Osmani ia ktheu duke thënë se e diela “është ditë pune për ne”.

Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës së Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja.