EMRI-FOTO/ Ky është efektivi i “Shqiponjave” i arrestuar në Sarandë për trafik droge - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

12/06/2021 22:44

Me i fundit

EMRI-FOTO/ Ky është efektivi i “Shqiponjave” i arrestuar në Sarandë për trafik droge

Shqiperi

Gazeta Express

12/06/2021 22:44

Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit e SHÇBA kanë finalizuar një operacion ku si rezultat kanë arrestuar kolegun e tyre, Lavdosh Meta.

Efektivi i “Shqiponjave” është 38 vjeç, i lindur në Fier dhe banues në Sarandë. Meta dyshohet si një person i përfshirë në trafikun e drogës, ndërkohë që duhet të ishte ai që lufton grupet dhe bandat e drogës.

Me anë të një vëzhgimi në rrjete sociale me emrin e tij, vërehet qartë jeta luksoze e tij nëpër bare dhe restorante të njohura.

doshi

Nga fotot vihen re vizitat e shpeshta të tij në kafen “The Boss”, në Lungomaren e Vlorës, në pronësi të shtetasit Bledar Birçaj, të ekzekutuar në një atentat mafioz në datën 10 Maj të këtij viti. Nuk dihet nëse është rastësi apo ka pasur lidhje mes tyre.

the boss