Edhe Muhamet Ramadani fiton medaljen e argjendtë në Lojërat Frankofone - Gazeta Express
string(70) "edhe-muhamet-ramadani-fiton-medaljen-e-argjendte-ne-lojerat-frankofone"

Edhe Muhamet Ramadani fiton medaljen e argjendtë në Lojërat Frankofone

Sport

Gazeta Express

04/08/2023 19:14

Muhamet Ramadani ka shënuar një tjetër sukses në karrierën e tij.

Atleti kosovar fitoi medaljen e argjendtë në hedhje të gjylës në Lojërat Frankofone “Kinshasa 2023”.

Lexo Edhe:

Rezultati i tij ishte 18.36 metra.

Është kjo medalja e dytë për atletikën, pas të argjendtës së Gresa Bakraqit dhe e treta në total për Kosovën. /Gazeta Express/