E pabesueshme, 39 orë rep pa ndalur – hynë në librin e Guinness - Gazeta Express
string(60) "e-pabesueshme-39-ore-rep-pa-ndalur-hyne-ne-librin-e-guinness"

Muzike

Gazeta Express

25/05/2022 19:20

E pabesueshme, 39 orë rep pa ndalur – hynë në librin e Guinness

Muzike

Gazeta Express

25/05/2022 19:20

Një britanik që punon si mësues shkolle në Spanjë, fitoi një rekord botëror Guinness kur bëri rep në stil të lirë për 39 orë, 37 minuta dhe 54 sekonda.

Daniel Alcon, 35 vjeç, i cili përdor emrin skenik DAlcon, arriti rekordin Guinness për maratonën më të gjatë të repit (individual) në Valencia, Spanjë.

Lexo Edhe:

Rekordi i mëparshëm prej 33 orë, 33 minuta dhe 16 sekonda u vendos nga reperi amerikan Watsky në vitin 2020.

Alcon transmetoi drejtpërdrejt maratonën e tij rep në YouTube.

“Faleminderit për të gjithë ekipin tim i cili kontribuoi aq shumë, dhe për njerëzit që harxhuan të paktën një sekondë për të më parë live”, shkroi Alcon në një postim në Facebook duke njoftuar për rekordin e tij.

Këtu mund ta dëgjoni paraqitjen e Alcon me video…