Dua Lipa mbush Times Square të New Yorkut për ta promovuar albumin e saj të ri - Gazeta Express
string(78) "dua-lipa-mbush-times-square-te-new-yorkut-per-ta-promovuar-albumin-e-saj-te-ri"

Dua Lipa mbush Times Square të New Yorkut për ta promovuar albumin e saj të ri

Muzike

Gazeta Express

06/05/2024 20:04

Dua Lipa ka bërë një prezantim të albumit të saj në mënyrë spektakulare, derisa ka kënduar në Times Square të New Yorkut mbrëmë

Ajo kishte të veshur një fustan të tejdukshëm, kurse Dua promovoi publikimin e albumit të saj të tretë, të titulluar Radical Optimism, duke mbajtur një koncert në Times Square në New York City të dielën.

Lexo Edhe:

Këngëtarja 28-vjeçare u mbështetur nga orkestra këndoi disa nga këngët e saj të fundit për adhuruesit e saj që ishin të shumtë dhe ishin mbledhur në sheshin kryesor të New Yorkut.

Krijuesja kosovare e disa hiteve – ishte e ftuar për ta prezantuar albumin e saj të ri edhe në episodin e ri të emisionit të famshëm Saturday Night Live – derisa kishte veshur një fustan pjesërisht të tejdukshëm gjatë kohës sa përformoi në skenë. /GazetaExpress/