Drilon Hajrizi, MVP i xhiros së dytë - Gazeta Express

Basketboll

Gazeta Express

20/09/2021 17:21

Drilon Hajrizi, MVP i xhiros së dytë

Basketboll

Gazeta Express

20/09/2021 17:21

Sfidat e xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në basketboll kanë sjellur ballafaqime mjaft interesante.

Basketbollisti i Trepçës, Drilon Hajrizi ishte lojtari më i dalluar i mitrovicasve në përballje me Prizrenin 16, që ishte dramatik deri në fund dhe me shumë kthesa. Hajrizi shënoi 22 pikë dhe kishte nëntë kërcime, gjashtë asistime dhe dy vjedhje të topit.

Lexo Edhe:

Ndërkohë, pesë basketbollistët me efektshmërinë më të lartë (indeksin) në xhiron e dytë ishin Nick Banyard i Rahovecit 38, Ivan Koljeviq i Prizrenit 16, 32, Wendell Mitchell i Sigal Prishtinës 30, Milik Yarbough i Rahovecit 30 dhe Drilon Hajrizi i Trepçës 30.