Davis i Pejës sërish MVP - Gazeta Express
string(24) "davis-i-pejes-serish-mvp"

Davis i Pejës sërish MVP

Sport

Gazeta Express

22/01/2024 17:04

Në javën e 18-të të Prince Caffe Superligës u zhvilluan përballje kryesisht të barabarta me fituesit që janë vendosur në fund.

Peja fitoi derbin e kësaj xhiro ndaj Golden Eagle Yllit, duke u rikthyer nga disavantazhi prej 18 pikëve për të fituar 72:77, ndërsa edhe kësaj radhe më i miri te kampionët e Kosovës ishte Justin Davis me 22 pikë e shtatë kërcime. Ai kontribuoi edhe me katër topa të vjedhur dhe një bllokadë.

Lexo Edhe:

Sigal Prishtina ndonëse jo pa vështirësi mundi Istogun, ku qendra prishtinase Fisnik Rugova zhvilloi ndeshje të jashtëzakonshme me 21 pikë, 15 kërcime e pesë asistime. Fisi e kishte indeksin 35 apo më të lartin e kësaj xhiro.

Fitore shumë të vlefshme shënoi Bashkimi ndaj Proton Cable Prizrenit, ndërsa më i miri te Portokallezinjtë ishte Altin Morina me 17 pikë, pesë kërcime dhe tri asistime.

Edhe Trepça jo pa vështirësi shënoi fitore, ku kësaj radhe mundi Vëllaznimin, që ishte fitorja e 11-të radhazi, ndërsa te mitrovicasit u dalluan Darnell Edge me 22 pikë, dy kërcime e tri asistime dhe Dardan Kapiti me 16 pikë, katër kërcime dhe një asistim.

MVP

Justin Davis (Peja) 22 pikë, 7 kërcime, / asistime, 21 indeksi

Top 5

Fisnik Rugova (Sigal Prishtina) 21 pikë, 15 kërcime, 5 asistime, 35 indeksi

Altin Morina (Bashkimi) 17 pikë, 5 kërcime, 3 asistime, 21 indeksi

Justin Davis (Peja) 22 pikë, 7 kërcime, / asistime, 21 indeksi

Darnell Edge (Trepça) 22 pikë, 2 kërcime, 3 asistime, 21 indeksi

Dardan Kapiti (Trepça) 16 pikë, 4 kërcime, 1 asistim, 20 indeksi

/Gazeta Express/