Dalin këngët konkurrente për të përfaqëruar Shqipërinë në Eurovision - Gazeta Express

Dalin këngët konkurrente për të përfaqëruar Shqipërinë në Eurovision

Pa Kategori

Gazeta Express

09/12/2019 14:33

Këngët pjesëmarrëse për në Festivalin e Këngës në RTSH janë lansuar në kanalin YouTube dhe interesimi i publikut për t’i dëgjuar është i madh.

Elvana Gjata e Arilena Ara janë dy emrat pretendentë për të fituar në këtë festival por pjesëmarrësit janë të shumtë.

Elvana Gjata, Tiri Gjoci, Arilena Ara, Olta Boka, Eli Fara dhe Stresi, Gena, Kamela Islamaj, Era Rusi, Bojken Lako e Robert Berisha, janë disa nga emrat që i janë futur kësaj gare.

Fituesi i këtij festivali shkon automatikisht në Eurovizion.

Të gjithë po i presin netët finale për të kuptuar se kush do të fitojë në festival dhe kush do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion.

Arilena Ara

Arilena Ara “Shaj” FEST’ 58

Elvana Gjata

Elvana Gjata “Me tana” FEST’ 58

Era Rusi

Era Rusi “Eja Merre” FEST’ 58

Olta Boka

Olta Boka “Botë për dy” FEST’ 58

Robert Berisha

Robert Berisha “Ajo nuk është unë” FEST’ 58

LISTA E PLOTË E KËNGËVE KËTU.