Bostoni e fiton finalen e parë ndaj Dallasit - Gazeta Express
string(44) "bostoni-e-fiton-finalen-e-pare-ndaj-dallasit"

Bostoni e fiton finalen e parë ndaj Dallasit

Basketboll

Gazeta Express

07/06/2024 11:08

Jaylen Brown luajti teksa Boston Celtics shfaqi një paraqitje dominuese për të mposhtur Dallas Mavericks 107-89 në ndeshjen e parë të finaleve të NBA.

27-vjeçari shënoi 22 pikë, ndërsa pesë nga bashkëlojtarët e tij gjithashtu shënuan pikë dyshifrore për Celtics që synojnë të fitojnë titullin rekord të 18-të.

Lexo Edhe:

Por shfaqja mbrojtëse e Celtics ishte po aq e mirë, duke i ndihmuar ata të kalonin 29 pikë në pjesën e parë në TD Garden në Massachusetts.

Ylli i Mavericks, Luka Doncic, i cili shënoi 30 pikë dhe 10 kërcime, ndihmoi ekipin e tij të mbyllte deficitin në tetë pikë në çerekun e tretë, por vendasit u larguan përsëri në çerekun e katërt.