Bostoni e fiton edhe ndeshjen e tretë ndaj Dallasit, një fitore larg titullit të NBA - Gazeta Express
string(83) "bostoni-e-fiton-edhe-ndeshjen-e-trete-ndaj-dallasit-nje-fitore-larg-titullit-te-nba"

Basketboll

Gazeta Express

13/06/2024 15:49

Bostoni e fiton edhe ndeshjen e tretë ndaj Dallasit, një fitore larg titullit të NBA

Basketboll

Gazeta Express

13/06/2024 15:49

Jayson Tatum dhe Jaylen Brown ndihmuan Boston Celtics të mposhtin Dallas Mavericks për të marrë një epërsi 3-0 në finalet e NBA.

Tatum shënoi 31 pikë dhe Brown 30 ndërsa Celtics fituan 106-99 në ndeshjen e tretë të serisë finale, transmeton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Mavericks reduktuan deficitin e tyre nga 91-70 në fillim të çerekut të katërt në një pikë me tre minuta e gjysmë të mbetura, por nuk arritën të bënin një rikthim spektakolar

Kyrie Irving shënoi 35 ndeshje për Dallas-in, ndërsa bashkëlojtari Luka Doncic kontribuoi me 27.

Bostoni është një fitore larg titullit të 18-të të NBA-së dhe titullit të parë që nga viti 2008, me ndeshjen e radhës që do të zhvillohet të shtunën.