Behrami: Nëse Specialja e dënon një nga të akuzuarit në Hagë, Serbia na çon menjëherë në GJND - Gazeta Express
string(91) "behrami-nese-specialja-e-denon-nje-nga-te-akuzuarit-ne-hage-serbia-na-con-menjehere-ne-gjnd"

Lajme

Gazeta Express

27/05/2024 21:48

Behrami: Nëse Specialja e dënon një nga të akuzuarit në Hagë, Serbia na çon menjëherë në GJND

Lajme

Gazeta Express

27/05/2024 21:48

Analisti Artan Behrami tha se nëse Specialja e dënon një nga të akuzuarit, Serbia do të na dërgojë në GJND.

“Ne e rrezikojmë edhe një gjë që nëse njëri nga ta dënohet, hapi i radhës i Serbisë është të çon në GJND. Shtetet që janë kriju mbi krimet e luftës, e vërtetume prej një gjykate ndërkombëtare janë shtete ilegale dhe në këtë thirret Serbia, tha Behrami në Pressing, transmeton Express.

Lexo Edhe:

“Votimi në OKB që ndodhi me qat proporcion të votave kanë me shfrytëzu epilogun e kësaj gjykate edhe Kosova ka me hy në rezolutë, unë spo them që kalon. A ka me u mundu Serbia me përdorë këtë, ka me u mundu”, tha ai.

“E ki një qeveri keq me Amerikë, keq me BE, keq me rajon”, u shpreh Behrami.