Bëhet kategorizimi i trajnerëve për vitin 2023, listës i prin Driton Kuka - Gazeta Express
string(72) "behet-kategorizimi-i-trajnereve-per-vitin-2023-listes-i-prin-driton-kuka"

Bëhet kategorizimi i trajnerëve për vitin 2023, listës i prin Driton Kuka

Sporte tjera

Gazeta Express

01/02/2023 14:54

Pas sporteve dhe sportistëve, ishte radha e trajnerëve.

Sot është bërë kategorizimi i 24 trajnerëve sportivë për vitin 2023.

Lexo Edhe:

Listës i prin pa diskutim trajneri më i mirë që e ka pasur Kosova ndonjëherë, Driton Kuka, i cili me garueset e tij i siguroi dy medalje të arta olimpike dhe shumë të tjera botërore e evropiane për ciklin olimpik 2020-2024, shkruan “Gazeta Express”.

Trajneri i xhudos u vlerësua me 260 pikë.

Prapa tij xhendet trajnerja e boksit, Marjolla Sallauka, kurse i treti është Asdren Myrtaj i karatesë.

Në listë janë përfshirë edhe trajnerët nga sportet si mundja, bodybuildingu, atletika, sporti universitar e taekwondo. /Gazeta Express/