Befasi e madhe, Maroku e eliminon Spanjën pas penalltive - Gazeta Express
string(55) "befasi-e-madhe-maroku-e-eliminon-spanjen-pas-penalltive"

Botërori 2022

Gazeta Express

06/12/2022 18:47

Befasi e madhe, Maroku e eliminon Spanjën pas penalltive

Botërori 2022

Gazeta Express

06/12/2022 18:47

Maroku ka arritur ta eliminojë Spanjën në 1/8 e finales së Kupës së Botës.

Marokenët triumfuan vetëm pas ekzekutimit të penalltive, për t’u kualifikuar në çerekfinale.

Rezultati pas 120 minutave ishte ai i fillimit të ndeshjes, 0:0.

Loja e rregullt prej 90 minutave u mbyll baras dhe pa gola, shkruan Gazeta Express.

Në penallti, Maroku ishte fantastik, duke triumfuar 3:0.

Fituesi nga kjo përballje do të sigurojë kalimin për në çerekfinale, aty ku do të takohet me fituesin nga ndeshja mes Portugalisë dhe Zvicrës. /Gazeta Express/